m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

Przedstawienie „Kot w butach” w języku niemieckim

 

W ramach zajęć dodatkowych z języka niemieckiego, uczniowie klas II –III, przygotowali przedstawienie „Kot w butach” w niemieckiej wersji językowej.

Pierwszym krokiem był wybór odpowiedniej sztuki teatralnej. Zdecydowaliśmy się na teatralną adaptację baśni braci Grimm pt.: „ Kot w butach” (Der gestiefelte Kater), ponieważ to jedna z najbardziej znanych i lubianych baśni.

Ilość chętnych dzieci gotowych wziąć udział w spektaklu przekroczyła nasze oczekiwania, dlatego zorganizowaliśmy „casting”, dzięki któremu udało się wybrać doborową obsadę.

Mali aktorzy przy pomocy koleżanek z klasy piątej przygotowali scenografię, natomiast rodzice pomogli w zorganizowaniu strojów. W końcu nadszedł dzień premiery. Przedstawienie wzbudziło zainteresowanie oraz podziw uczniów i nauczycieli. Dodatkowo zostało nagrane i zgłoszone do udziału w konkursie organizowanym przez Wydawnictwo Szkolne PWN – „DaF –Kenner auf der Bűhne”.

Wszystkim, którzy się przyczynili do przygotowania spektaklu, dziękuję za pomoc.

 

Manuela Walczok

wstecz